ČTYŘI TLAPKY
Jarní pobyt pro rodiče a prarodiče s dětmi a hlavně pejsky. 
Penzion Poslední míle - Milovy
 
Milá Jano, 
Filiánek má velké štěstí, že Tě má! Výbornou lektorku Janu Benešovu,  která každoročně se svým týmem připravuje letní tábory, na které my i všichni naši vnuci rádi vzpomínáme. 
Navíc loni i letos jsme si prožili pár pohodových dnů s tlupou  velkých i malých psů a milých lidiček od 7 do  80ti let na pobytu "Čtyři tlapky".  Naše Jana a Blanka /psovodka B. Potočná/ jsou zárukou, že i kdyby nevyšlo počasí - nudit se určitě nebudeme a tak se už teď těšíme na příští rok.  
Moc vám děkujeme a srdečně zdravíme:-). 4 Navrátilovi a Fanoušek
 
Vážení, 
zúčastnil jsem si již dvou akcí pořádaných vaší společností. Na podzim to bylo setkání parkinsoniků a před pár dny setkání seniorů, vnoučat a hlavně pejsků.
Obě akce byly naprosto perfektně zorganizovány, v příjemném prostředí i s velmi dobrou kuchyní.
Obě akce vedla Jana Benešová, která dokázala vymyslet program, který se nám všem líbil. Na žádné akci jsem neslyšel sebemenší stížnost.
Nezbývá mi tedy za svoji ženu i za sebe (a i pejska Bexiho) poděkovat vaší společnosti, ale zejména Janě. A nemusím ani zdůrazňovat, že už se na další setkání moc těšíme.
S pozdravem
Alois PETR. 
 

 

STÁŘÍ NÁS NEDOBĚHNE!
středa 14.3.2018 - Filiánek
 
V rámci Národního týdne trénování paměti jsme byli pozváni organizací FILIÁNEK, z.s. ve středu 14. 3. 2018 na dvouhodinový seminář o trénování paměti ve spojení s netradičním cvičením na židlích. Vyzkoušeli jsme si to již na únorovém klubu, proto zájem byl velký. 
Dozvěděli jsme se, že psychomotorické cvičení v kombinaci s kognitivním tréninkem paměti je podlenejnovějších vědeckých výzkumů nejlepším nástrojem ke zvýšení soběstačnosti, prodloužení nezávislosti a hlavně zvýšenísebevědomíkaždého z nás. Zapamatovat si 20-ti místné číslo, 25slov za 2 minuty, barvy duhy, sportovní sedmiboj i desetiboj se ukázalo možnou realitou. Canisterapeutickýpes Bastík nám byl příjemným společníkem a zpestřením. Někteří z nás budou pokračovat v následném kurzu, což protiřečilo úsměvné poznámce lektorky Jany, že „brněnští parkinsonici mají malou možnost kurzy navštěvovat. Mají totiž každý týden tolik aktivit, že těžko hledají volný termín!“
Děkujeme Filiánku, že se stal naším věrným průvodcem na cestě ke zdraví.
Asi nás nejen stáří, ale ani Parkinson nedoběhne!
15. 3. 2018                                                                         Mgr. Eva Vernerová

 


 

 
 
ČTYŘI TLAPKY
Jarní pobyt pro rodiče a prarodiče s dětmi a hlavně pejsky. 
RS Zubří - Vysočina
 
Dobrý den,
ráda bych tou cestou poděkovala paní Janě Benešové a paní Blance Potočné za velmi dobře a profesionálně připravený pobyt "4 tlapky" v Zubří. Pobyt se nám velmi líbil, program byl velmi dobře sestaven a moc se tešíme na příští rok.
S pozdravem a přáním pěkného dne
Markovi a Janouškovi

 

PANÍ COULOMBOVÁ
Prázdninový pobyt pro prarodiče s vnoučaty - RS Zubří
 
Hezký dobrý den, paní Čírtková.
 
V sobotu jsme ukončili náš druhý turnus letních pobytů pro seniory s vnoučaty v RS Zubří. I díky Vašemu přispění a především práci Vašich kolegů se nám podařilo úspěšně vypátrat ztracený perlový náhrdelník paní Koulombové. Děti se naučily policejní hodnosti, výstroj a výzbroj správného policisty, daktyloskopii i popis pachatele a prošli pomyslným policejním "přijímačem". 
Měli jsme možnost seznámit se  s prací Policie Vysočina v mnoha jejich složkách - prevenci, ukázkami a povídáním z denního života pořádkové, silniční i kynologické policie. Děti i senioři byli nadšeni a při závěrečném povídání se ukázky policejní práce staly největším zážitkem z tábora.
Chtěla bych Vám tímto poděkovat za perfektní organizaci, paní Veronice a panu Linhartovi za příjemné zpestření a především našim milým pejskům a jejich páníčkům velký obdiv za náročnou práci a profesionalitu.
Přejeme Vám poklidné pracovní dny a prosím o předání poděkování všem zástupcům policie, kteří ve dvou turnusech dětem, babičkám a dědečkům zprostředkovali příjemné dopoledne a doplnili náš program.
 
S pozdravem za tým lektorů Jana Benešová   
 
Podívejte se na naši fotogalerii zde

 

 
ZNÁM KŘIŠŤÁLOVOU STUDÁNKU
10. až 14. 4. 2017 - Jarní pobyt pro seiorky a senory -  Hotel Horník - Tři studně
 
Milá Jano,
děkujeme Ti za zprávu, která opět stanovila pevný bod v našem životě, na který se můžeme těšit. Je to pobyt v hotelu Horník pod Tvým (a Krtečkovým) laskavým vedením a organizací. Termín nám vyhovuje a prosím, počítej s námi (t.j. s Vašinovými a jednou Kašpárkovou Hanou, Soňa, v tuto chvíli nezaměstnaná, zatím neví, jestli sežene v té době práci, či nikoliv).
My všichni čtyři, Vašinovi i dámy Kašpárkovy, Ti co nejsrdečnějji děkujeme za tradičně již fantastický jarní pobyt na Vysočině. Je prostě úžasné, co pro nás, seniory, dělá Filiánek. S  Filánkem se opět můžeme vrátit do mladých let, procvičovat svaly i mozkové závity, tvořit v oblast duchovna i výtvarna. To všechno na základě propracovaného programu, kdy jsme se ani vteřinku nenudili a který nám přinesl spoustu zábavy i poučení.  Na tom máte s Krtečkem nehynoucí zásluhu a lví podíl. Je bezva, že ač jste až o tři generace mladší dovedete se vcítit do situace seniorů a ušít jim na míru program, který zvládnou duševně i tělesně, potěší je a přinese jim radost.
Díky, díky.
Sylva a Pavel Vašinovi
 

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat Ing. Benešové a Mgr. Kotkové za výborně připravený pobyt pro seniory v hotelu Horník. Jako vždy měly nachystán skvělý program, takže i přes počasí, které nám příliš nepřálo, dopadl pobyt na jedničku. Kromě zdravého protažení těla jsme se i něco naučili, procvičili paměť a hlavně se psychicky zrelaxovali. Troufám si tvrdit, že všichni účastníci byli spokojeni, ba nadšeni. Já osobně už se těším na další akci.
S přáním pěkného dne
Mgr. Renata Krejčířová

 
Na fotografie z této akce od paní Čejkové se můžete podívat ZDE

 

 
S HLAVOU VZHŮRU
V týdnu od 12. do 16.9. 2016 jsme pořádali ve Škrdlovicích předpodzimní pobyt pro seniory a seniorky.
 
Moc nás potěšilo psaníčko od paní Elišky Čejkové: 
 
Ahoj Jani,
ještě  jednou chci moc poděkovat za super zážitek ve sklářské huti U  hrocha. Vyčetla jsem si, že se to jmenuje glass turistika a ten výkon skláření. Byla  jsem  nadšená, když  jsem  v  pátek od příjemného pana Oldy převzala  ještě  teplé  barevné  těžítko ale pro mně je to prost koule, možná i věštecká :-) )
Vyšlo nám všechno - krásné počasí, úžasný program, přiměřený pohyb i cvičení s Lenkou a hlavně - nezasměji se tolik za celý rok, jako na našem pobytu! Olympiáda a hod berlí - to byla prostě bomba :-) Skvělí  lidé  a  to  nejlepší vedení, jsem šťastná, že jsem Tebe i Lenku potkala (a snad ještě dlouho potkávat budu). Zpracovávám   už  fotky,  musím  to  promazat,  ořezat,  vyrovnat, zesvětlit  nebo  ztmavit...a  hlavně  aby nebyly nudné popisky, to
bych nerada... Tak mám zase na co vzpomínat,u moře bych se určitě nudila :-) Teď už jsem  zase  ve starých kolejích, dnes jsem běžela do školky (Petinka),  pak do školy (Verunka), zítra zase pro změnu do školky pro Davídka. Ještě že aspoň Míša a Tom už mě nepotřebují. Ale někdy je mně líto, že všechno tak hrozně letí.... Ve středu začínám druhý ročník U3V na farmacii, kolik já těch škol už vlastně mám ? Změna prostě musí být...nesnáším nudu. Já vím, že chlubení je hnusná vlastnost, ale tím sklářským zážitkem se prostě chlubit musím :-)
Pozdrav i Leničce a celému Filiánku, děláte pro nás seniory hrozně moc !!!!
 

Podívejte se na naši fotogalerii zde


 

 
STÁŘÍ NÁS NEDOBĚHNE
 
V úterý 6.9. jsme pořádali  v Knihovně Jiřího Mahena aktivní seminář
pro seniory s ukázkami činností a nabídkou programu pro tento věk.
Akce proběhla za spolupráce Magistrátu města Brna, Odbor zdraví,
pod záštitou 1. náměstka primátora statutárního města Brna Mgr. Petra Hladíka. 
 

Podívejte se na naši fotogalerii zde