2. ročník - BALETNÍ POHÁDKY

 

Literární útvar „pohádka“ zná každé dítě i dospělý. Mezi méně známé patří pohádky inspirované světovými balety jako jsou Louskáček, Šípková Růženka, Labutí jezero, Sněhurka, Pták Ohnivák, Popelka, Petruška nebo Coppélia

Letošního ročníku se zúčastnilo 186 výtvarných prací z 22 mateřských, základních, či uměleckých škol. Patronem a odbornou porotkyní letošního ročníku je paní Dana Šťastná Flídrová - autorka a ilustrátorka knížky Roztančené pohádky, redaktorka časopisu Národní divadlo Praha. Dalšími členy odborné poroty byly paní Jana Přibylová - primabalerina, nyní baletní mistr ND Brno, paní Magdalena Říčná - brněnská malířka a grafička a pan Milan Dorazil - technický a výtvarný redaktor nakladatelství ARGO.

Obrázky na diplomy pro vyhodnocené práce a také obrázky na účastnícké listy všem dětem věnuje paní Dana Šťastná Flídrová.

Díky všem za podporu naší soutěže.

 
Výsledky z 2. ročníku soutěže najdete ZDE...
 
Všechny práce si můžete prohlédnout na těchto odkazech:
Podmínky a pravidla 2. ročníku soutěže najdete ZDE... 
 

 

         

 

 

 

1. ročník - BAJKA   

 

Zaměřením soutěže jsme dětem chtěli nabídnout propojení světa literatury a výtvarného umění. Námětem 1. ročníku se stala bajka zpracovaná do leporel. Sešlo se 297 nádherných leporel z 62 mateřských, základních a uměleckých škol z celé České republiky. Soutěžní práce hodnotili 4 hodnotitelé odborní - ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně  Ing. Libuše Nivnická, pracovník propagace KJM - malíř MgA. Jakub Hvězda, brněnská malířka a grafička Ing. arch. Magdalena Říčná a Ing. arch. Michal Říčný a dalších 16 veřejných hodnotitelů bylo z řad přátel a rodičů Filiánku. Některé práce byly vystaveny v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Obrázky na diplomy pro vyhodnocené leporela a také obrázky na účastnícké listy všem dětem věnoval brněnský malíř a ilustrátor Pavel Čech. Díky všem za podporu naší soutěže.
 
Výsledky z 1. ročníku soutěže najdete zde...
Ukázky z prací najdete v naší FOTOGALERII zde...
Podmínky a pravidla 1. ročníku soutěže najdete zde...