Podzimní pobyt pro seniorky a seniory s Parkinsonovou nemocí. 
 
Hotel Horník - Tři studně - Vysočina
Termín:   neděle 13.10.2019 - pátek 18.10.2019 

Rádi bychom Vás pozvali na podzimní pobyt pro seniory s parkinsonovým onemocněním. Nádherná lokalita Tří Studní nám nabídne prostor pro cvičení, sportování s ohledem na zdravotní omezení, rukodělné aktivity, procházky spojené s procvičením a tréninkem paměti a rozvojem kognitivních dovedností. Pomyslně se přeneseme se do světa hudby představované skladatelkou a dirigentkou Vítězslavou Kaprálovou.

Program pobytu:
  • Turistika, procházky do okolí, sportování, turnaj v ping pongu.
  • Cvičení 2x denně, tréninky paměti, kognitivní aktivity.
  • Poutavé povídání o Vitulce Kaprálové.
  • Rukodělné tvoření.
  • Společenské hry, soutěže, kvízy.
  • Canisterapie.
V rámci programové nabídky bude dán prostor i doprovodu osob s PN formou aktivnějšího pobytu v době, kdy bude souběžně zajištěn program pro parkinsoniky.
 
Ubytování:  na 2 až 3 lůžkových pokojích s možností přistýlky a sociálním zařízením přímo na pokojích. Všechny pokoje situované v nové části budovy mají svůj samostatný balkon s příjemným posezením.
 
Stravování: plná penze
 
Doprava:  individuální
 
Cena pobytu: 3.500,- Kč 
 
Lektorka: Jana Benešová

Zaplatit můžete na účet Fio banka č.ú. 4604646046/2010, v.s. 1912, do poznámky napište prosím své jméno.

 

 

 
        ZPÍVÁNO DO DÁLKY
 
 
Obec Tři studně a její okolí
 
Obec Tři Studně patří do nově vzniklého kraje Vysočina, bývalého okresu Žďár nad Sázavou. Spadá do mikroregionu Novoměstsko. Leží v CHKO Žďárské vrchy. Je vzdálená asi 12km od Žďáru nad Sázavou a 8 km od Nového Města na Moravě. Při cestě na Tři Studně je nutné překonat poměrně vysoké převýšení, protože obec se nachází v nadmořské výšce asi 723 m nad mořskou hladinou. Tato nadmořská výška určuje drsnější ráz okolní krajiny a řadí tuto vesnici mezi vesnice horské. Podnebí je zde chladnější s nižší průměrnou teplotou. Rozloha obce Tři Studně je 442,71 ha. Obec má nyní asi 103 obyvatel (stav k 1.1.2014).
 
Hotel Horník se nachází v nádherné přírodní scenérii na pozemku o rozloze
25 000 m2 s výhledem na rybník Sykovec. V blízkosti se nachází město Žďár nad Sázavou a Nové Město na Moravě nabízející bohaté kulturní vyžití.