Jarní pobyt pro seniory a seniorky s programem. 
 
Penzion Poslední Míle - Paleček - Vysočina
Termín:   neděle 14.4.2019 - čtvrtek 18.4.2019 
 
 
 

Rádi bychom Vás informovali o nově připravovaném jarním pobytu pro aktivní seniory s předstihem tak, abyste si mohli termín včas zarezervovat. Vybrali jsme lokalitu u Milovského rybníka – penzion poslední Míle. Ubytování je v pokojích, které jsou propojeny sociálním zázemím – vždy pro dva pokoje společným. V okolí střediska jsou vhodné turistické trasy na společné výlety i vycházky do okolí. Přímo v místě ubytování je společenská místnost, kterou budeme využívat pro společné aktivity či kreativní tvoření a trénování paměti. Doprovodný program je dobrovolný a podporuje aktivní formu trávení dovolené ve společnosti příjemných a milých lidí. Jako každoročně opět vyhlásíme soutěž na zadané téma.  

Program pobytu:
  • Turistika, výlety, procházky s programem v lese i na loukách.
  • Společenské hry.
  • Aktivní každodenní trénink paměti.
  • Kreativní tvoření – s textilem, betonem, vlnou.
  • Základy žurnalistické práce, fotokoutek, literární tvorba.
  • Tematická soutěž pro všechny zájemce s překvapením na konci.
 
Stravování: stravování 3x denně, pitný režim, snídaně formou švédských stolů, polopenze v úterý (oběd na trase výletu ve vlastní režii), jinak plná penze.
 
Doprava:  individuální
 
Cena pobytu: 3.300,- Kč 
 
Lektorky: Jana Benešová, mobil: 728 652 335, e-mail: benesova@filianek.cz

Zaplatit můžete na účet Fio banka č.ú. 4604646046/2010, v.s. 1905, do poznámky napište prosím své jméno.

 

 

 
      MILOVSKÁ ROMANETA
 
 
Popis lokality:
Penzion “Poslední Míle” se nachází uprostřed překrásné krajiny Žďárských Vrchů v oblasti “Milovy”, patřící do nejhezčí lokality v ČR (zařazena do CHKO - UNESCO).
Areál: nabízí sportovní vyžití a aktivní odpočinek. V penzionu je k dispozici jídelna s televizí,  bar a společenská místnost. Možnost ubytování se psem (cena 75,- Kč/noc – poplatek ubytovateli). Venkovní hřiště, petangue hřiště, kuželky, pingpongový stůl, dětský areál, společenské místnosti, 50 m Milovský rybník, možnost krytého koupání ve vedlejším hotelu.  
Skály a vyhlídky: vzdálenost od penzionu od 2 km do 10 km( Devět skal 836 m. n. m.,  Malinská skála 811 m n. m., Dráteníčky – skála pro horolezce, Čtyři palice 732 m. n. m. – pro horolezce, Milovské perníčky 720 m. n. m. - nádherná vyhlídka na vrcholky Žďárska), Karlštejn nad Svratkou - bývalý rokokový lovecký zámeček z r. 1768 se studánkou cca 8 km od penzionu. 
Autoturistika: 
Zelená hora– Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou, barokně – gotická památka z 18. století, obklopena hřbitovem ve tvaru hvězdice.
Polička– cca 18 km od penzionu, rodiště Bohuslava Martinů, překrásné hradební město s věží, kde se Bohuslav Martinů narodil.
Veselý kopec(skanzen) – pasekářská ves z 16. stol. Součástí je i betlém v Hlinsku