Dobrý den:)  
Chtěla bych moc poděkovat za možnost kvalifikačního kurzu na pozici Chůvy...69-017-M..který Filiánek zprostředkovává a já jsem ho v Brně úspěšně absolvala. Poznala jsem zde skvělé lektorky- OSOBNĚ!!!Nikoli jen přes "skleněné obličeje"monitoru...Ale hezky FtoF...Chci vám za vše moc poděkovat...Jste kreativní,milé,chápavé a učební látku dokážete dobře podat ( tam,kde to jde) jazykem člověčiny...Musím říci,že závěrečných zkoušek jsem se hodně bála...jsou tam i otázky,které byly i v rámci samostudia,což je náročné,ale i tak se to dá zvládnout...Nejdůležitější je mít ràd děti a mít srdce na správném místě+zvědavou mysl a chuť se učit novým věcem a toto vše vás dovede ke zdárnému cíli:)Jinak jmenovitě bych chtěla poděkovat Mgr. Radce Retkové, za její inspirativní a úžasné nápady na hry s dětmi...Ing.Janě Benešové,za její vstřícnost a že si na mě vždy našla čas a nikdy mě neodbyla...Petře Mrkosové,díky které teď nosím při sobě,v kabelce  rukavice v plas.vajíčku a skřipec,protože nikdy nevíte,co se může stát...a že takové obyčejné "věci" vám prakticky vypomůžou a ochrání vás (a ženám nebudou vlasy na obtíž)...při záchraně života člověka někde v terénu...Mgr. Aleně Polákové,kterou jsem měla na prak.a ústních zkouškách...za její pro mě cenné a praktické rady k mojí práci s dětmi ve školce:)...a za mnoho dalšího...a též i za skvělou sestavu všech starých,nových,staro-nových chůviček...prostě jsem byla v bezvadnè společnosti těchto lidiček...
DĚKUJI ještě jednou VŠEM za VŠE:
Radka Tomášová z Prahy
 
19.6.2022
 

 


Chtěla bych velmi poděkovat za semináře k profesní zkoušce Chůva. Byly pro mne velkým přínosem. Profesionální přístup, empatie, přátelská atmosféra. Velké díky paní Retkové za její úžasný přístup k práci s dětmi. Ze zkoušek jsme měly s kolegyněmi obavy, které se záhy rozplynuly, díky přátelské atmosféře všech zkoušejících. Můžu všem Filiánek doporučit. Přeji hodně spokojených dětí i dospělých.  

Hana Radoňová, Centrum pro rodinu Vizovice


Nejvíce se mi líbil přístup zkušených lektorů a uvedené příklady v praxi. Velmi pozitivním přínosem byla pro mne zdravověda, kterou jsem si záhy naneštěstí vyzkoušela v praxi. Ale právě díky kurzu to dobře dopadlo. Zkušební komise je velmi příjemná a pozitivní, skvěle se se všemi lidmi spolupracovalo. Pokud se chcete starat o děti a opravdu se tomuto poslání věnovat na plno, pak je kurz Chůvy ta správná volba.

Tereza Boháčová, učitelka v Maceška, SVČ Lužánky


Byla jsem spokojená s celkovým přístupem lektorů. Dokázali vytvořit příjemnou a přátelskou atmosféru, zároveň nebylo pochyb o jejich odbornosti. Můžu jenom doporučit.

Michaela Žáková


Velice příjemné prostředí i přístup. Moc doporučuji!

Erika Smejkalová


 

Dobrý den paní Benešová,   květen 2018
 
ráda bych vám i ostatním zkoušejícím a přednášejícím poděkovala za profesionálně vedený kurz Chůvy, který byl přínosem nejen pro moji profesní dráhu, ale také pro mě osobně. I když spoustu věcí už znám z praxe, bylo moc fajn znalosti si utřídit, osvěžit a doplnit. A v tom mně kurz určitě pomohl. Navíc všechny přednášející byly moc příjemné a tak ten víkend utekl jako voda. :-)
Zkouška proběhla ve velmi příjemné atmosféře a za sebe mohu říct, že vás určitě budu doporučovat dále. (A s velkou pravděpodobností ještě někoho z Lužánek k vám pošleme :-) )
 
Přeji krásné květnové dny a moc zdravím!
Mgr. Petra Goczalová

Dobrý den paní Benešová,

ráda bych vám VŠEM ještě jednou poděkovala za profesionální přístup u přípravného semináře a následně i zkoušek.
S pozdravem Hana Kordovská
22.8.2018

Dobrý den,  
chtěla bych Vám poděkovat za kurz a za poskytnuté informace během kurzu. Přípravný kurz pro chůvičky pod vedením Filiánek  mohu jen doporučit.                     
Kordovská Petra
20.7.2018

Dobrý den,

ráda bych Vám touto cestou ještě jedenkrát poděkovala za perfektní přípravu ke zkoušce Chůva od 0 do 6 let. Nové informace pro mě byly velice přínosné. Díky zdravovědě jsem získala větší jistotu a bezpečí, když jsem s dětmi sama. (mám pocit jistoty, že to zvládnu). S dětmi pracuji už mnoho let a v posledních 6ti letech jako asistentka pedagoga. Přesto je pro mě krásné a prospěšné potkávat pedagogy a zdravotníky z praxe. Co člověk, to jiný přístup a nová zkušenost. Spolupráce s Vámi byla úžasná a velice mě obohatila. Doufám že i moje práce bude pro další lidičky obohacující. Práce s dětmi je nejkrásnější a nejdůležitější jakou znám. Předejte, prosím, mé díky i Vašim kolegům.

S přáním krásných dní 
 
Marie Bezděková
asistentka pedagoga nyní i chůva
10.11.2017

Dobrý den paní Benešová,
konečně se dostávám k hodnocení kurzu,které jsem slibovala. Tady je:
Chtěla bych moc poděkovat za poskytnuté informace v kurzu-zvláště v první pomoci jsem se dozvěděla mnoho nových a důležitých věcí pro mou práci. Všem kteří budou dělat tento kurz bych chtěla říct,ať se ničeho nebojí, protože zkoušky jsou pod vedením moc hodných ,zkušených a vstřícných dam.Tímto moc děkuji celému personálu za skvělý průběh a podporu a kurz doporučuji jedině ve Filiánku. :)

Kateřina Čermáková
děkuji a mějte se krásně :)
10.10.2017

Přípravný kurz pro chůvičky pod vedením Filiánek, z.s. mohu jen doporučit. Veškerý personál mi byl po  celou dobu výkonu praxe a zkoušek maximálně nápomocen. Úžasný kolektiv dam, které zkoušky připravovaly a vedly, milí lidé, prostředí, pohodová atmosféra…takže akreditované kurzy pro budoucí chůvičky jedině tam.

 
Děkuji všem!
S úctou Kristýna Jandásková
2.10.2017

Jsem vděčná Filiánku, za to, že pořádá tento kurz. Během dvou dnů jsme měly možnost získat mnoho důležitých informací co se týká pedagogiky, péče  o děti, hygieny, právního minima pro chůvy, ale hlavně jsme měly možnost v praxi si vyzkoušet a naučit se poskytnout 1.pomoc. Tento kurz bych doporučila všem, kteří chtějí pracovat jako chůvy, protože jim poskytne všechny potřebné informace "v kostce" během dvoudenního přípravného kurzu,     s tím, že si mohou zapůjčit knihu - Jak být dobrou chůvou Také jsme měly možnost absolvovat praxi v soukromé i státní školce, která je také k nezaplacení. Velice si vážím vstřícnosti a ochoty paní koordinátorky, která nás vždy o všem včas informovala a mohly jsme s ní vše konzultovat. Všechny přednášející měly profesionální přístup. Zkouška proběhla v klidu a spravedlivě, osvědčení dostal jen ten, kdo si ho opravdu zasloužil :-). 
 
Musím říct, že kdo projde tímto kurzem ve Filiánku a splní podmínky k získání osvědčení, může se právem pyšnit titulem : profesionální chůva
 
Mějte se krásně a moc a moc Vám děkuji 
Luba Jirků
22.8.2017

Dobrý den,
omlouvám se za zpoždění, ale ráda bych se vyjádřila a zhodnotila kurz. 
Za mě, byla nejvíce prospěšná část první pomoci. Jsem přesvědčená, že je to nejdůležitější znalost při hlídání dětí. To byla i část zkoušky, které jsem se zároveň “bála” nejvíc. Jinak lektoři a jejich přístup k nám i k problematice byl výborný. Trošku mi u teoretické části chyběl pohyb. Přece jen sedět 10 hodin a poslouchat je docela náročné. Spoustu věcí jsem věděla již ze studií, ale spoustu nového jsem se naučila. Zkouška byla rozdělena na části, což mi velice vyhovovalo. Mohla jsem se v té dané oblasti soustředit plně jen na jedno. Přístup Filiánku, jejich učitelů, lektorů a všech, co se na kurzu podíleli byl úžasný. Jsou to velmi příjemní lidi, kteří s radostí vše vysvětlí. Děkuji za možnost prožít (a přežít :D ) tento kurz.
Ještě jednou díky za všechno, mějte se krásně.
 
S pozdravem
Andrea Vojtová
11.7.2017